TÜRKİYE GENELİ KOOPERATİFÇİLİK KONULU RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

Temelinde ortaklaşa üretim, dayanışma ve eşitlik değerleri yer alan kooperatifler, değişen dünya koşullarında sürdürebilir kalkınmanın başlıca seçeneği konumundadır.  Gelirin adil paylaşılması, yoksulluğun ve bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılması ve toplumsal kalkınmanın sağlanması için kooperatiflerin ekonomideki etkinliklerinin artırılması gerekmektedir.

Bu kapsamda, eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Bakanlığımızca düzenlenmiş olan Kooperatifçilik Konulu Resim Yarışması sonuçlanmıştır.

Resim Yarışması Şartnamesinde yer alan hususlar dikkate alınarak 81 ilden gelen resimler Seçici Kurul Üyeleri tarafından titizlikle incelenmiştir. Türkiye geneli ortaokullar arası resim yarışması için yapılan seçici kurul toplantısında dereceye giren öğrencilerimiz belirlenmiş olup; ödülleri Türkiye Kooperatifler Fuarı Açılış Töreninde takdim edilecektir.

Bu vesile ile gelecek nesillerimizin emaneti siz çocukların, resim yarışmamıza katılımından dolayı teşekkür eder, eğitim hayatınız boyunca başarılar dileriz.

Sıralama Olmaksızın Dereceye Giren Öğrencilerimiz:
 
Nisa Nur AVCI                     Rize
Rana KÜÇÜK                       İstanbul
Kevser Elçin ERSOY           Sakarya
Ahmet Tuna AY                   İstanbul

© 2019 Tüm hakları saklıdır.